Postup depilace cukrovou pastou

Podrobný návod ke stažení - zde

30.05.2017 12:17
MANUÁL- Cukrová pasta.pdf (3,8 MB)

                                       

Návod - Jak správně pracovat s cukrovou pastou EPILL BODY?

 

  • Kelímek s pastou prohřejte v ohřívače, míkrovalné trouby nebo horké vodě tak, aby cukrová pasta byla vláčná, ale ne tekutá.
  • Cukrová pasta nesmí být horká! Teplota pasty musí být příjemná, vyzkoušejte opatrně na hřbetu ruky.
  • Pokožku očistěte – vhodné je např. omýt depilované místo mýdlem a důkladně osušit. Můžete na depilované místo nanést dětský pudr, který zaručí lepší přilnutí pasty k pokožce a zároveň zvýrazní odumřelé kožní buňky, které jsou pastou také odstraňovány. Pokud pudr použijete, neplýtvejte s ním – snažte se vytvořit na depilovaném místě pouze lehký pudrový film.

 

  • Odeberte malé množství pasty z kelímku. Můžete použít dřevěnou špachtli nebo nabírejte pastu přímo prsty. Pro začátek Vám bude stačit množství o velikosti ořechu. Až si metodu depilace osvojíte, na větší plochy můžete použít větší množství pasty. 

 

  • Nanášejte souvislou asi 2 mm vrstvu pasty na depilované místo. Pastu držte stále jen konečky prstů, roztírejte jí tahem a tlakem na pokožku, proti směru růstu chloupků. Kůži nemusíte vypínat jako při použití vosku, ale je důležité depilované místo alespoň třikrát ,,uhladit" prsty ve stejném směru ( tedy proti růstu chloupků ). Zajistíte, tak lepší přilnutí a odstranění maximálního možného množství chloupků, hned na první pokus.


 

  •  Udržujte kontakt konečků prstů a cukrové pasty – nesnažte se osvobodit prsty od pasty, budete je potřebovat tak, jak jsou. Pasta se Vám stále lepí na konečky prstů a to je dobře. Vyčkejte 2 – 3 vteřiny.


 

  •  Trhněte ve směru růstu chloupků tak, jako by jste chtěla bezbolestně odstranit náplast. Trhněte energicky, švihem a rovnoběžně s pokožkou. Nesnažte se hmotou pouze ,,popotahovat". Uvidíte sama, že jedno takové rychlé trhnutí je z hlediska bolestivosti minimální, efekt odstranění chloupků je naopak maximální. Netrhejte pastou směrem vzhůru, mohou tak vzniknout malé modřinky.


 

  •  Postup opakujte, dokud není depilované místo zcela bez chloupků. Odebrané množství pasty používejte opakovaně na další místa .
  •  Po depilaci pokožku jen omyjte vlažnou vodou bez mýdla. Můžete použít uklidňující tělový olej.


 

  •  Pokud se Vám první depilace nepovede na jedničku, nezoufejte. Opakování je matka moudrosti a příště to bude určitě zase o něco lepší. Každý z nás si musí najít ten ,,svůj správný" způsob aplikace.

 

 

P.S. Nemáte trpělivost? Nebo vám to nejde prsty? Zkuste to depilační páskou. :) Mnoho úspěchů!     

 

EPILL BODY www.cukrova-pasta.eu